Akcija prikupljanja starog papira i pvc vrećica

Autor: Danijel Mazur, 26. 3. 2012.

Osnovna škola Đakovački Selci  poziva sve učenike  i njihove roditelje da se uključe u akciju prikupljanja starog papira i PVC vrećica. Akcija traje do 25. travnja ove godine.

Za vaganje ukupne količine sakupljenog papira i plastičnih vrećica u školi pobrinut će se Unijapapir. Svaki razred prije odlaganja papira u kontejner zapisuje izvaganu količinu papira i plastičnih vrećica koju je sakupio.
Popis sakupljenog papira po razredima ostavlja se predstavniku Unijapapira, koji bilježi rezultate. Nakon objave rezultata, pet škola koje sakupe najviše starog papira bit će pozvane na dodjelu dm green city nagrada gdje će im biti uručena nagrada i priznanje za postignuće koje su ostvarile po pitanju očuvanja okoliša. Nagrade će biti uručene na velikoj svečanosti u Zagrebu 14. lipnja 2012. u dvorani Tucman.

SUSTAV BODOVANJA:
Kako bi sustav nagrađivanja bio pravedan te kako uspjeh pojedinog razreda ne bi ovisio o broju učenika, već isključivo o njihovom angažmanu, jedinica količine sakupljenog materijala izračunat će se na način da će se količina sakupljenog materijala po razredu podijeliti s brojem učenika istog razreda.

NAKNADA ZA OTKUP PAPIRA:
Svaka škola koja sudjeluje u akciji Zeleni korak bit će nagrađena od strane Unijapapira s iznosom koji će biti ekvivalentan otkupnoj cijeni po jedinici težine (250 kn/ tona), a novac će Unijapapir doznačiti školama u roku od 30 dana od dana objave rezultata akcije.

NAGRADE:
Na dodjeli dm green city nagrada ravnatelju i predstavnicima pet škola najuspješnijih u akciji bit će uručena nagrada i skulptura akademskog umjetnika Ive Gašparića, kao priznanje i nagrada za njihov rad. Dm će sav prihod od platnenih torbi prodanih u ožujku i travnju investirati u kupnju i ugradnju izvornog hrvatskog proizvoda – uređaja „Krijesnica“ i donirati ga u pet škola najuspješnijih u akciji, kako bi učenici tijekom boravka u školi imali osvjetljenje najsličnije sunčevom svjetlu, koje je potpuno zdravo za oči. Uređaj „Krijesnica“ štedi više od 50 % električne energije i osigurava prirodno i zdravo svjetlo punog sunčevog spektra, a ugrađuje se isključivo u fluorescentnim cijevima.
Na dodjeli dm green city nagrada predstavnicima pet najuspješnijih škola u akciji PBZ Card će uručiti vaučere American Expressa za jednodnevni izlet u Hrvatskoj u organizaciji putničke agencije PBZ Carda. Na dodjeli nagrada bit će prisutni brojni predstavnici državnih institucija, ministarstava, kompanija i medija koji će javno objaviti pobjednike same akcije.

TERMINI OTKUPA STAROG PAPIRA:
Akcija i vaganje starog papira održat će se od 25. travnja do 5. svibnja, u skladu s dogovorom škole s Unijapapirom d.d.
Akcija i odvoz PVC vrećica održat će se od 5. svibnja do 15. svibnja, u skladu s dogovorom škole s Unijapapirom d.d.