Posjetili smo Karlovačku županiju

Autor: Ivana RAMČIĆ, 20. 5. 2017.

Učenici 5. i 6.  razreda zajedno sa svojim razrednicama, Ivanom Ramčić i Sanjom Posavčević, te učiteljem prirode, Miroslavom Grabarom odlučili su upoznati ljepote Karlovačke županije. U ranim jutarnjima satima 10. svibnja ove godine uputili smo se autobusom na jednodnevni izlet u Karlovac.
Po dolasku smo posjetili Muzej Domovinskog rata koji se nalazi u obližnjem mjestu koje nosi ime Turanj. Učenike je očarao Muzej na otvorenom u kojemu se nalaze očuvani i renovirani eksponati kojima se uspješno branila Domovina. Po dolasku u grad na četiri rijeke, posjetili smo Aquatiku - slatkovodni akvarij. Akvarij pruža jedinstven doživljaj podvodnog svijeta, ali ovaj put slatkovodnog svijeta, koji potiče očuvanje slatkovodne bioraznolikosti, umrežavanje gospodarske, edukacijske i istraživačke djelatnosti. Nakon razgledavanja imali smo malo slobodnoga vremena koje smo iskoristili za ugodnu šetnju uz rijeku Koranu, omiljenog izletišta i šetališta Karlovčana. Nakon šetnje išli smo na ručak nakon kojega je uslijedio odlazak do starog grada Dubovca. Dubovac se nalazi na humku povrh rijeke Kupe, na nadmorskoj visini od 185 metara. Dvorac datira iz 13. stoljeća, a predstavlja jedan od najljepših sačuvanih spomenika feudalnog graditeljstva. Obišli smo unutrašnjost dvorca, penjali se na vidikovac do najviše kule i razgledavali muzejske izložbe. Uživali smo šetajući tajnim hodnicima, stražarnicama, skloništima i osebujnim strijelnicama, a sve su to drevni svjedoci vjere, ljubavi, odvažnosti i junaštva.
U popodnevnim satima puni dojmova napustili smo Karlovačku županiju te se u ranijim večernjim satima vratili svojim domovima. Djelić atmosfere možete pogledati u galeriji fotografija.