EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Autor: Mirta Denić, 4. 10. 2016.

Učenici Sportske grupe OŠ Đakovački Selci pridružili su se tisućama mladih iz cijele Hrvatske sudjelujući  u nizu sportskih aktivnosti povodom obilježavanja Europskog školskog sportskog dana.

Učenici su se rado odazvali pozivu te sudjelovali u obilježavanju Europskog školskog sportskog dana. Igrali su graničara, mali nogomet i  koristili poligon za tjelesnu aktivnost školske djece.

Tjelesnu aktivnost su došli podržati i roditelji učenika koji su  sudjelovali u igri graničara.

Europski školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja. Inspiriran je Mađarskim školskim sportskim danom koji od 2006. vrlo uspješno organizira Mađarski školski sportski save.

U 2015. godini formiran je međunarodni Erasmus+ konzorcij 6 asocijacija iz područja kineziologije i sporta. Ove godine u organizaciji Europskog školskog sportskog dana uključilo se 15 europskih zemalja pod pokroviteljstvom EUPEA-e među kojima je i Hrvatska.

Glavni cilj je događaja je promicanje tjelesne aktivnosti i zdravlja na međunarodnoj razini, te uključiti što veći broj djece i mladih ljudi, škola i organizacija. To je proslava, koja školama pruža priliku da:

• se povežu s drugim europskim zemljama
  • podignu kvalitetu tjelesnog odgoja (TO) i sporta u školama
  • za mlade stvore zabavu i užitak kroz fizičku aktivnost
  • promoviraju zdravlje i dobrobit kroz cjeloživotno učenje
  • ojačaju socijalno uključivanje i razvoj socijalne kompetencije među učenicima

Ostale fotografije možete pogledati u fotogaleriji.