Dani kruha

Autor: Ivana RAMČIĆ, 24. 10. 2014.

U našoj su školi 17. listopada 2014. obilježeni Dani kruha. U obilježavanju su sudjelovali svi učenici i učitelji u brojnim radionicama.

Drugi razredi su pravili maffine od čokolade koje su ukrašavali sa šarenim čokoladnim mrvicama. Nakon radionice imali su izložbu proizvoda koje su roditelji ispekli kod kuće te maffina koje su sami pravili.

Učenici trećeg razreda izrađivali su vafle.

Četvrti razred je imao dvije radionice. U prvoj radionici su pravili perece od dizanog tijesta sa slanim preljevom koje su pekli u krušnoj peći. Druga radionica je bila pečenje palačinki i punjenje s nutela namazom.

Povodom Dana kruha u školi je održana radionica Voće i povrće u kojoj su sudjelovali učenici šestog i sedmog razreda, a voditeljice su bile nastavnice Kristina Radašinović i Mirjana Kuić.

U radionici učenici su primjenjivali različite načine obrade voća s naglaskom na uporabu sirovog voća jer je takvo nutritivno vrjednije.

Sirovo se voće može uporabiti za izradu kolača, voćne salate i izradu svježeg voćnog soka.

Učenici su tijekom radionice naučili da je i sirovo voće ukusno i slatko te da ga ne treba zamjenjivati umjetnim slasticama.

Učenici petih razreda su s nastavnicama pravili tople sendviče.

Održana je i radionica pečenja vafla ili Bakinih kolača. Iako ih možemo kupiti i gotove učenici su uživali radeći ih sami.

Djevojčice 8.a razreda radile su plakat Vitamini u voću.

Dječaci su užicavali okvir za pčele za što su pokazali veliko zanimanje.

Oni koji vole boraviti na zraku, odradili su uređenje okoliša jer se i na taj način brinemo za okoliš i plodove zemlje.

Svi su učenici rado sudjelovali u radionicama i sa slašću kušali vlastite proizvode, kao i proizvode drugih učenika.

.

Foto-galerija.