Obilježen Dan škole

Autor: Senka Klemen, 15. 5. 2014.

15. svibnja u našoj je školi  održana svečana akademija povodom Dana škole. Učenici i djelatnici su i ove godine kao i do sada priredili bogat program kroz koji su nas vodili učenici petoga razreda Viktor Kranjčec i Valentina Aščić.

Fotogalerija s Dana škole!

U priredbi su sudjelovali zborovi razredne i predmetne nastave te školski svirači koje vodi nastavnik Slavko Mihalina, dramska skupina razredne nastave čija je voditeljica nastavnica Evica Šerfezi, recitatori nižih razreda, folklorna skupina, dramska skupina predmetne nastave koju vodi profesorica Senka Klemen te ritmička skupina razredne nastave koju vodi nastavnica Mirta Denić.

Priredba je počela svečanom izvedbom himne Republike Hrvatske. Novost je u priredbi ove godine folklorna skupina razredne nastave koja nam je prikazala običaj pod nazivom Križarice. Učenici Judita i Robert Aščić odsvirali su skladbe Stara ura igra polku, a nakon toga je Judita Aščić odsvirala Etidu skladatelja Henrija Bertinija.

Dramska je skupina razredne nastave izvela svima poznatu Šumu Striborovu dok je dramska skupina predmetne nastave izvela igrokaz koji progovara o vršnjačkom nasilju.

Ravnateljica škole, Nada Denić pozdravila je  sve učenike, a učenicima koji su sudjelovali na Županijskim natjecanjima podijeljene su zahvalnice kao i učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate  sudjelujući na sportskim aktivnostima te na natjecanju u organizaciji Crvenog križa. Ravnateljica je također svim učenicima i djelatnicima čestitala Dan škole.

Osim priredbe u školi je postavljena izložba likovnih radova koju danas i sutra mogu pogledati svi učenici, djelatnici, ali i svi zainteresirani roditelji i mještani. Izložbu je zajedno s učenicima priredila nastavnica Anđelika Ćosić.

Dan nam je škole sigurno jedan od najdražih dana u godini koji je i ove godine na školski hodnik donio ozračje dobrog raspoloženja, smijeha, glazbe i plesa. Nevidljiva poruka o prijateljstvu, zajedništvu i međusobnoj ljubavi i predanosti nevidljivo se provukla kroz ovaj dan - Dan naše škole.