Dani kruha

Autor: Danijel Mazur, 21. 10. 2013.

Kao i svake godine, naša škola na svečan i dostojanstven način obilježava Dan kruha, dajući kruhu svagdanjem jedno posebno dostojanstvo i važnost. U četvrtak, 17.listopada u našoj je školi već tradicionalno obilježen Dan kruha. Taj dan simbolično zahvaljujemo Bogu na svim plodovima,radostima i darovima koji su nam dani. U obilježavanju Dana kruha sudjelovali su svi učenici od 1.-og do 8.-og razreda naše škole.

Učenici 5.a razreda su s profesoricom Mirjanom Kuić  izradili  piramidu zdrave prehrane.Učenici su  iz novina izrezivali peciva, mliječne proizvode, meso i slatkiše te lijepili na plakat.Učenici kažu da se ne hrane najzdravije, ali će se u budućnosti potruditi hraniti zdravije.

Učenici 5.b razreda su izradili su plakat na temu: Uzrečice o kruhu. Bili su podijeljeni u tri  skupine, svaka je skupina dobila nekoliko izreka,za jednu od njih su izrekli svoje mišljenje te nešto nacrtali. S profesoricom Augustinom Antunović-Šorda su pravili ukusne muffine od voća,piškota i šlaga.

6.a razred je s profesoricom Kristinom Radašinović proučavao razlike među različitim vrstama kruha karakterističnih za naš kraj.Učenici su u grupama po dvoje pronašli recepte i ispekli 6 različitih vrsta kruha: domaći,kukuruzni, raženi,crni, bijeli i integralni.Zaključili su da je svaki kruh odličan,a najukusniji kad se dijeli sa prijateljima.

6.b razred bio je podijeljen u četiri skupine.Jedna je skupina radila igrokaz na temu  kruha, druga je skupina stvarala lirske pjesme na istu temu, treća je skupina analizirala brošure o pravilnoj prehrani ,dok je četvrta skupina od tijesta izrađivala slova za natpis Dani kruha- Dani zahvalnosti.Nakon isteka vremena sve su skupine prezentirale svoj rad, ukrasili su razredni pano te izašli u dvorište i jeli peciva koja su donijeli od kuće.

Učenice 7.razreda su s  nastavnicom likovne kulture radile jabuke u tehnici tempere i obradili likovnu temu privid 3D tonom boje te izradili plakat.

Učenici 8.razreda bili su podijeljeni u šest skupina,svaka je skupina dobila sliku i recept kolača koji sadrži kruške i jabuke.Recepti su bili  na engleskom jeziku te su ih učenici prevodili.

Tako smo se i ove godine ujedinili  u zahvalnosti s tolikim ljudima koji  iskonski, spontano, shvaćaju da za kruh trebamo i moramo nekom biti zahvalni.

« Svibanj 2024 »