Predavanje za učenike i djelatnike u Osnovnoj školi Đakovački Selci

Autor: Nada Denić, 26. 4. 2018.

Predavanje za učenike i djelatnike

Ministarstvo  znanosti i obrazovanja u suradnji sa Savezom  društava distrofičara Hrvatske –SDDH  kao nacionalni savez mreže od ukupno 28 lokalnih udruga na području cijele Republike Hrvatske koje okupljaju osobe oboljele od mišićne distrofije, provodi projekt edukacije učenike i djelatnika : „Zajedno u kreativnosti i stvaralaštvu“.

Projekt se provodi s osnovnim ciljem edukacije, unapređenja znanja učenika i djelatnika o specifičnostima mišićne distrofije, a naročito o svim mogućnostima specifične kreativnosti i stvaralaštva oboljelih osoba koje SDDH potiče kroz organiziranje radionica i razne manifestacije u koje se  uključuju djeca i mladi. U okviru tog projekta predviđena je edukacija ciljano za učenike sedmih razreda. Tako je 26.04.2018. u našoj školi održana radionica za učenike sedmog razreda. Tim  djelatnika je bio predvođen gospođom Maricom Mirić, dipl.ing., održao je stručno predavanje za učenike, a poslije njega radionicu  na kojoj su učenici sami izrađivali ukrasne posude. Osim učenika radionici su  nazočili: razrednik sedmog razreda, stručni suradnici, roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju, učiteljica razredne nastave i ravnateljica.

Usvajajući  primjerena  stajališta o osobama  s invaliditetom i njihovim sposobnostima, učenici se potiču  da postanu aktivni građani koji će se dodatno motivirati  da postave svoje potencijale u području stvaralaštva i kreativnosti.

Učenici su pokazali velik interes za predstavljenu radionicu jer je bila i praktična. Takvom primjenom stečenih znanja moći će pridonijeti aktivnom prakticiranju ljudskih prava, ali i jednako tako steći nova  znanja i vještine.