Mjesec knjige u našoj školi

Autor: Ivana RAMČIĆ, 22. 10. 2015.

U mjesecu knjige i povodom Međunarodnog dana školskih  knjižnica u četvrtom razredu integrirali smo nastavne sadržaje.

Na vjeronauku naučili smo pojam anđeli i njihovu ulogu u kršćanstvu. Nadalje, postoje li anđeli u drugim religijama i kako se nazivaju ?
Na satu engleskog jezika obradili smo sadržaj Andersenove bajke Ružno pače .
Jedna skupina izradila je slikovnicu, a druga uvježbala kratki igrokaz na engleskom jeziku prema sadržaju  bajke.
Zatim smo proveli vrijeme u školskoj knjižnici gdje nas je knjižničarka upoznala sa oštećenjima koja nastanu  na knjigama uslijed  neodgovornog ponašanja prema njima.
Uočili smo razliku između knjiga s kojima se pravilno postupa i onih koje nisu bile te sreće.
Kako bi knjige sačuvali i za one koji su mlađi i trebati će "lektiru" usvojili smo pravila lijepog ophođenje sa knjigama  i u knjižnici.
Predstavili smo slikovnicu Ružno pače na engleskom jeziku ,a učenici su izveli i kratki igrokaz  u kojem su dočarali kako se osjeća onaj koji je drugačiji .

Dodatnu zaštitu knjigama osigurati će i "anđeli čuvari knjiga i knjižnice" koje smo izradili od papira . Pri izradi anđela ponovili smo  geometrijske likove i tijela tj. kako iz pravokutnika nastaje stožac, a kako valjak.

Galeriju slika možete pogledati OVDJE.

Ankica Karakaš Radošević
                                 školska knjižničarka