HLAPIĆEVA GITA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Danijel Mazur, 11. 4. 2014.

U petak 12. 4. 2014. našu školu je posjetila glavna glumica iz igranog filma Šegrt Hlapić. Ena Lulić, petnaestogodišnja Đakovčanka oduševila je učenike razredne nastave.

Učenici su glumici postavljali različita pitanja o ulozi u filmu. O svom ulasku u svijet glume Ena kaže da je otišla na nagovor najbolje prijateljice na audiciju u Bjelovar. Glumiti joj nije bilo teško jer je na setu vladala dobra atmosfera, a i nisu se strogo morali držati scenarija. Snimanje filma trajalo je malo više od dva mjeseca, pa je Ena za to vrijeme skupila gotovo 200 izostanaka iz škole. No ona je  to sve stigla nadoknaditi.

Film se snimao  na različitim lokacijama. Većina je snimana u Zagrabu i okolici, Osijeku, a neke scene su snimljene i u okolici Đakova.

Na pitanje koji joj je glumac na setu bio najzanimljiviji, Ena odgovara da je to Mustafa Nadarević, kojega svi znaju kao Izeta iz serije “Lud, zbunjen, normalan”.

Kako se snašla sa životinjama?

Papiga joj je najprije morala biti svezana za ruku da se navikne, a kasnije se penjala na glavu i grebala je po rukama. Najzanimljivije je bilo kad je papiga pobjegla sa ruke i pala u zelenu travu, te nisu mogli nastaviti snimanje dok je nisu pronašli. Konja se ispočetka bojala jer je bio velik, no kasnije se privikla.

Učenike je zanimala i scena hodanja po užetu, na koje je Ena odgovorila da nije tu scenu odradila ona, nego djevojka kojoj je to zanimanje.

Hoće li se nastaviti baviti glumom? - bilo je jedno od pitanja.

Ena kaže da još uvijek ne zna, no planira se upisati  u jednu reklamnu agenciju koja snima reklame, pa će vidjeti.

Učenici su na kraju druženja tražili autogram i slikali se sa glumicom.